Pokáčovo jaro 2019 bude plné Lásky i v Zubří
Pokáčovo jaro 2019 bude plné Lásky i v Zubří
Pokáč. foto: Promo

Zubří - Oblíbený písničkář Pokáč, vlastním jménem Jan Pokorný, v jehož písních se často potkává sarkasmus, ironie a nadsázka vyrazil spolu s kytaristou, který si říká Láska, jako předskokanem na turné s názvem POKÁČOVO JARO 2019. V rámci tour zazní songy z připravovaného druhého alba, které by mělo světlo světa spatřit právě po skončení jarního turné. Celkem Pokáč navštíví 22 měst po celé České republice, na jeho vystoupení se můžete těšit mimo jiné v pátek 29. března v Klubu Zubří od 17:00 hodin.
   Populární folkový zpěvák, mnohými označován za „Jarka Nohavicu Youtubové doby“ vyniká svými mimořádně vtipnými a nápaditými texty, které zhudebňuje nejen v rámci svých desek. Mezi jeho aktuální nejznámější hudební počiny patří „Rád chodím na poštu“, „Vymlácený entery“ či písně fotbalovému týmu AC Sparta Praha, jehož dlouholetým fanouškem je. Je dvorním textařem zpěváka Voxela, podílel se na několika písních skupiny Mirai či Jakuba Děkana, se kterým nazpíval duet „Co bejvávolo, už není“. Na svědomí má také text skladby „Nejsem další“ z třetího ročníku hudebního projektu AquaBabes či stojí za textem písně „Cizí zeď“ v projektu 1/10 od OneManShow FOUNDATION, který má aktuálně více než 12 mil zhlédnutí na YT. V květnu roku 2017 vydal své debutové album Vlasy, za které získal Zlatou desku.
   Během tour zazní starší i úplně nové písně, které se objeví na druhém albu jako Láska na vsi, V lese, Aromatické léto či Hrdinský čin. „Porost hlavy mi to však, bohužel, nevrátí. Zahraji ovšem i pár tónů z připravovaného druhého alba, což se vyplatí. Jako support vystoupí písničkář Láska, který kromě svých láskyplných melodií zaujme i svojí image hipstera v přechodu,“ popsal své turné Pokáč.
Kompletní informace o chystaných koncertech a o vstupenkách naleznete na https://jaro.pokac.cz/
Mgr. Hana Doležalová, PR Consultant