Osobitou zábavu přiveze na Vsetín Jiří Schmitzer se svým recitálem
Osobitou zábavu přiveze na Vsetín Jiří Schmitzer se svým recitálem
foto: DK Vsetín

Vsetín – Po šesti letech se na Vsetín vrací zpívající herec Jiří Schmitzer. Ve svém recitálu předvede soubor autorských písní i průvodního slova a představí se ve zcela jiném světle, než v jakém je znám z filmových rolí. Pořad Schmitzerových písní pobaví vsetínské publikum v úterý 6. června od 19 hodin v Malém sále Domu kultury Vsetín.

„Jiří Schmitzer vystoupil v Domě kultury ve Vsetíně naposledy před 6 lety a před zcela vyprodaným sálem předvedl, že je nejen skvělý herec, ale také zábavný zpěvák a kytarista,“ uvedla o předchozím představení osobitého písničkáře Eva Hennelová, produkční Domu kultury. Schmitzer sám sebe vidí jako rockera či bigbíťáka bez kapely, hudební kritika ho povětšinou zařazuje do šuplíku folkařů, zpívajících básníků, prý snad i punkerů.

Hudební vystoupení je kromě nových i známých písní jako „Bynďa“, „Japonec“, „Máte na to?“, „Hrdlo prdlo“ doplněno i o pokus vysvětlit zdroj inspirace, popřípadě nastínit situace, za kterých písně vznikaly. „Přijďte poznat Jiřího Schmitzera jinak, než jak ho zná většina publika. Můžete se těšit na bezmála 90 minut muziky tohoto bezesporu osobitého písničkáře,“ přidala pozvání na vsetínský koncert Petra Vaňková, jednatelka Domu kultury Vsetín. Předprodej na Schmitzerův recitál je již spuštěn na webu Domu kultury a na pokladně Kina Vatra.

Mgr. Veronika Ježíková, DK Vsetín