One Woman Show Barbory Vackové a návrat Honzy Geryka
One Woman Show Barbory Vackové a návrat Honzy Geryka

Val. Meziříčí - Mezinárodní festival poezie ve Valašském Meziříčí je tady a s ním také večerní doprovodné programy. Čtvrtek 17. října bude uvedena v M-klubu one woman show Tereza s Barborou Vackovou. Pátek nabídne komedii Přečteno! z dílny souboru Neochotníci, s nimiž dorazí také Honza Geryk a koncert Mirka Kemela s Vladimírem Javorským. Vstupenky jsou klasicky v prodeji.
   Premiérově bude ve Valašské Meziříčí uvedena komedie pro jednu herečku s názvem Tereza. Taková One Woman Show je velkou příležitostí k prokázání hereckých kvalit. A mladá herečka Barbora Vacková v tomto hodinovém představení nevšední umělecký výkon. Text nabízí sérii mnoha hereckých poloh s širokým emotivním záběrem. Na pozadí zdánlivě jednoduchého příběhu se odehrává vnitřní proces, který z jeviště útočí na diváky. Ti jsou „odsouzeni“ ke smíchu skrz slzy. Silný zážitek podporují skladby písničkářky Radůzy v interpretaci samotné Barbory Vackové. Režie se ujal zkušený David Vacke.
   Z jiného soudku bude páteční divadlo. Do Valmezu přijede soubor Neochotníci. Herci Michal Boháč, Jiří Jakima, Veronika Záchová a také několikanásobný držitel ocenění v rámci Setkání divadel – Malé jevištní formy Jan Geryk návštěvníkům představí, jak by vypadalo Prostřeno, kdyby se nevařilo, ale básnilo.Těšit se můžete na komediální autorskou hru Přečteno!, v níž se setkají slam-poetrista Matyas, existenciální lyrik Richard, regionální literární kritička Drahuše a Světlan.
    Na Přečteno posléze naváže koncert písničkáře Mirka Kemela ve sklepení M-klubu. Ten dorazí s triem a v roli hosta se představí herec a muzikant Vladimír Javorský. Doprovodné programy jsou zpoplatněny, vstupenky lze zakoupit v předprodeji či na místě. Soutěžní kola festivalu jsou přístupná zdarma. Více na www.kzvalmez.cz.
Ondřej Smolka, PR Manager KZ VM p.o.