Neváhejte, přihlaste se! Valašský výtvarný salon 2020 je opět tady
Neváhejte, přihlaste se! Valašský výtvarný salon 2020 je opět tady
Ilustrační foto

Val. Meziříčí - Muzejní a galerijní centrum v zámku Žerotínů vyhlašuje otevřenou výzvu pro profesionální i laické výtvarníky k zapojení se do výstavního projektu Valašský výtvarný salon 2020 / Valašské Meziříčí. Termín pro přihlášení je do 30. června 2020. Výstavní přehlídka se poté uskuteční v přízemních prostorách centra v průběhu září až listopadu 2020.
  Projekt Valašský výtvarný salon 2020 je chápán jako otevřená akce pro všechny umělce, kteří žijí a tvoří v katastru města Valašské Meziříčí či jeho bezprostředním okolí. „Věková hranice ani jiné limity nejsou stanoveny. Prezentovat se mohou jak klasičtí malíři, sochaři, skláři, grafici, fotografové, textilní a módní výtvarníci, tak i tvůrci věnující se novým médiím a specifickým výtvarným postupům,“ říká Kateřina Vojkůvková z Muzejního a galerijního centra.
   Z přihlášených děl bude vybírat umělecká porota, a to ve smyslu vyrovnání kvantity uměleckých děl vůči výstavnímu prostoru a zachování kvality výstavní přehlídky. K přihlášení je nutno zaslat medailon autora, seznam výstav, případně krátký životopis s kontaktními údaji. Dále pak fotografie maximálně tří děl, která by chtěl na výstavě prezentovat, včetně názvu, datace a rozměrů.
   Termín pro přihlášení na výstavu je do 30. června. Podklady zasílejte na adresu Kulturní zařízení města Valašské Meziříčí, p.o., Muzejní a galerijní centrum, Komenského 1, 757 01 Valašské Meziříčí nebo na email: vojkuvkova@magc.cz. Více informací najdete na www.magc.cz.
Ondřej Smolka, PR Manager KZ VM p.o.