Nemocniční galerie Patro představuje výtvarné práce seniorů
Nemocniční galerie Patro představuje výtvarné práce seniorů
foto: Nemocnice Uherské Hradiště

Zlínský kraj –V rámci právě probíhajícího projektu Rok seniora uspořádala Uherskohradišťská nemocnice výstavu výtvarných prací klientů místního domova důchodců ve Štěpnicích. Senioři patří v nemocnici k nejpočetnější skupině hospitalizovaných osob, cílem projektu je proto upozornit veřejnost na důležitost citlivého přístupu a zlepšit prostředí oddělení, která se pacientům v seniorském věku věnují.

Výstava obsahuje jak díla samotných klientů, tak i fotografickou dokumentaci jejich vzniku. Při tvorbě krásných obrázků klienti trénovali především jemnou motoriku potřebnou ke komunikaci i manipulaci, při výtvarných aktivitách měli možnost se také vzájemně potkávat s dalšími obyvateli domova, což přispívalo k jejich psychické pohodě.

„Klienti zpočátku váhali a vymlouvali se, že neumí kreslit a špatně vidí. Někteří si i stěžovali, že neudrží pastelky nebo štětec, využili jsme proto různé výtvarné techniky. S výsledkem jednotlivých prací byli nakonec všichni spokojeni a naši výtvarníci se moc těší až zhlédnou výstavu osobně,“ říká vedoucí zařízení Domova pro seniory Uherské Hradiště Mgr. Lenka Šupková.

Mgr. Lucie Sedláčková, tisková mluvčí Uherskohradišťské nemocnice