Návštěvnická sezóna VMP začíná
Návštěvnická sezóna VMP začíná
foto: Svakova

Rožnov – Od pondělí 25. 5. 2020 se otevírají interiéry areálů Valašského muzea v přírodě.
   „Po více jak půlroční přestávce se muzeum představí v plné kráse! V  chalupách přivítají návštěvníky tetičky a demonstrátoři, kteří budou jejich průvodci po areálu Valašské dědiny. Technické stavby na vodní pohon v Mlýnské dolině ožijí díky zručnosti našich mistrů. Samozřejmě bude také otevřen areál Dřevěného městečka, ve kterém se mimo jiné nachází unikátní funkční Poštovna, odkud lze poslat pohlednici z výletu. Návštěvníci již budou moci také ochutnat valašské speciality v muzejních hospodách. Přístupné jsou opět i naše stále expozice v Sušáku a v Domě Pod Strání,“ pozval Jindřich Ondruš, generální ředitel Národního muzea v přírodě.
   Otevřeno je denně od 9.00 do 17.00 po 7 dnů v týdnu. K prohlídce všech areálů je možno si zakoupit okružní vstupenku do všech částí muzea. V ceně vstupenek do jednotlivých areálů jsou zdarma vstupy na výstavy v objektu Sušák.
   V rámci protiepidemiologických opatření platí pro návštěvníky povinnost dezinfikovat ruce ve vstupních prostorách pokladen, dodržovat rozestupy a řídit se pokyny zaměstnanců VMP.
Bc. Pavlína Polášková, pracovník vztahů k veřejnosti, Národní muzeum v přírodě