Na zámku Vsetín startují Cestovatelské úterky
Na zámku Vsetín startují Cestovatelské úterky

Vsetín - Přednáška cestovatele Jana Husáka s názvem Skotsko: Kouzlo severu zahájí 19. listopadu oblíbený cyklus Cestovatelské úterky na zámku Vsetín. Začátek je v 17:00 hodin, těšit se můžete na zajímavé povídání i spoustu úžasných fotografií.
   Odborný pracovník Muzea regionu Valašsko, středoškolský profesor a zkušený cestovatel Jan Husák (na snímku) vám v rámci své přednášky přiblíží své zážitky z půlročního pobytu ve Skotsku – zemi kiltů, whisky, dud a vřesu. „Podíváme se do národních parků i na ostrovy, poznáme tajemné hrady a historická města, zažijeme referendum o Skotské nezávislosti i vikingský festival na Shetlandských ostrovech,“ přiblížil Jan Husák. Plné vstupné je 50 Kč, snížené 30 Kč.
   Cyklus Cestovatelské úterky nabídne v závěru letošního a začátkem příštího roku celkem pět přednášek. V rámci té další vás Jan Husák vezme 3. prosince na cestu po Španělsku. Vydáte se na voňavý jih do Andalusie i Pyrenejských hor severních Baskických zemí. O dalších přednáškách se dozvíte na www.muzeumvalassko.cz.
Jiří Koňařík, propagační pracovník Muzeum regionu Valašsko, p. o.