Na zámku Vsetín startuje výstava INTERFOTOKLUB 2018
Na zámku Vsetín startuje výstava INTERFOTOKLUB 2018
foto: Hyzak

Vsetín - Dům kultury Vsetín ve spolupráci s Muzeem regionu Valašsko zve na slavnostní zahájení výstavy vítězných kolekcí jubilejního – 30. ročníku mezinárodního bienále fotografické soutěže INTERFOTOKLUB VSETÍN 2018. Vernisáž se uskuteční v neděli 27. ledna od 15 hodin v Mramorovém sále vsetínského zámku. Na programu je předání cen za nejúspěšnější fotografie a hudební vystoupení Naty a Good light band.
   Výstava je tvořena ze dvou kolekcí prezentovaných v Galerii Stará radnice a v Zámecké galerii vsetínského muzea. Na zámku bude kromě oceněných fotografií k vidění i projekce dalších soutěžních snímků.
   První mezinárodní přehlídka amatérských fotoklubů se ve Vsetíně konala před více než 55 lety – v roce 1963. V současnosti je fotografický salon Interfotoklub Vsetín otevřen jak amatérským, tak i profesionálním fotoklubům a jednotlivým fotografům z celého světa a je rozšířen také na oblast digitálních snímků. Kromě tří tradičních soutěžních kategorií (1. tištěná fotografie z fotoklubu, 2. černobílá digitální fotografie a 3. barevná digitální fotografie) byla pro 30. ročník nově zvolena i specifická kategorie hudební-koncertní fotografie, v níž zlatou medaili získal Němec Holger Buecker za snímek "Niklas Kahl of Lord of the Lost" (viz ilustrační foto).
   Porota ve složení Garik Avanesian, Andrey Yurlov, Jozef Danyi s prezidentem salonu Jindřichem Štreitem ocenila z 688 soutěžních fotografií od 64 autorů z 27 zemí světa. Jejich seznam najdete i na www.muzeumvalassko.cz a http://www.interfotoklub.cz.
Olga Mehešová