Krojovaná Anenská pouť v Dřevěném městečku
Krojovaná Anenská pouť v Dřevěném městečku

Rožnov - Tradiční krojovaná Anenská pouť se uskuteční v areálu Dřevěného městečka Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm v neděli 28. července 2019. Oslava svátku oblíbené valašské patronky sv. Anny je spojená s krojovaným procesím z rožnovského farního kostela Všech svatých a pouťovými atrakcemi v areálu muzea.
   Mše svatá v kostele Všech svatých začne v 9.30. Od 10.45 se začne shromažďovat a řadit krojované procesí se sochou sv. Anny. Za zpěvu poutních písní následuje průvod městem do areálu Dřevěného městečka, zakončený svatoanenskou litanií a zpívanou modlitbou Anděl Páně před kostelem sv. Anny.
   „Program s nabídkou pouťového zboží a atrakcemi v areálu Dřevěného městečka bude připraven pro návštěvníky po celý den od 9.00 do 18.00. Děti se mohou těšit na pouťové atrakce - Finkovy historické houpačky a kolotoče. Na paloucích vystoupí Kejklíři a akrobati Vlčkovi. Nebude chybět loutkové divadlo Milady Kubicové a flašinetář Henri Noubel. K poslechu zahraje od třinácté hodiny Dechová hudba ROŽNOVANKA. Od 14.00 zazní v kostele sv. Anny koncert Rožnovských ogarů a od patnácté hodiny se v hlavním programu představí Zezulkova muzika a Valašský soubor Troják z Valašské Bystřice,“ uvedl Jindřich Ondruš, ředitel muzea.
Vstupné na akci:
Základní: 100 Kč/osoba
Snížené: 80 Kč/osoba
Dětské: 50 Kč/osoba
Rodinné: 200 Kč/osoba
Bc. Pavlína Polášková, pracovník vztahů k veřejnosti, Národní muzeum v přírodě, příspěvková organizace