Košty slivovice ve Zlínském kraji pokračují tento i příští týden
Košty slivovice ve Zlínském kraji pokračují tento i příští týden
foto: CCRVM

Zlínský kraj - Víno i slivovice se budou ochutnávat i s muzikou, v Rožnově vypukne Josefský jarmark.
   Tupesy zvou 9. března na 30. ročník koštu vína. Od 14 hodin v tělocvičně místní základy zahraje CM Hlaholica s primášem Štěpánkem Kapsou. Spolu s ochutnávkou vína budou připravené i kvalitní a chutné zahraniční sýry.
   SDH Stříbrnice na tutéž sobotu připravil devátý ročník koštu slivovice a dalších pálenek. Zastavte se od 14 hodin v zasedací místnosti Obecního úřadu.
   Stejně „bohulibou“ akci, tedy košt slivovice, chystají také Bojkovice. V tamním kulturním domě bude v sobotu 9. března v 16 hodin čekat více než 300 vzorků kvalitních ovocných pálenek, zabíjačkové speciality a bohatá tombola navrch. O fajn atmosféru se postarají cimbálová muzika Bojkovjan a kapela Kasanova.
Výstavu fotografií z první a druhé cesty cestovatelské dvojice Hanzelka a Zikmund můžete navštívit v kině a kavárně městského kina Hvězda v Uherském Hradišti. Expozice vznikla při příležitosti 100. narozenin Miroslava Zikmunda a k vidění bude do 13. března.
   Soubor uměleckých děl inspirovaných životem a dílem legendárních českých cestovatelů Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda připravilo muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně. Uvidíte mezi nimi kresby, grafiky, malby, keramické, dřevěné i kovové plastiky. Unikátní výstava poběží až do 5. května.
   Na Řízkové hody zve Hospůdka na Haldě v Boršicích od 13. do 17. března.
   Tradiční Josefský jarmark se koná o víkendu 15. a 16. března na Masarykově náměstí v Rožnově pod Radhoštěm. V sobotu rozezní náměstí cimbálová muzika Radegast a hudební skupiny Noca a Shape the cat. V neděli je vystřídá cimbálová muzika Bača a swingový orchestr Bedřicha Pukovce. Na šikovné děti čeká otevřena tvořivá díla.
Hrůza ovládne Klub Mír v Uherském Hradišti v sobotu 16. března. Zpěvák, skladatel a textař, zakládající člen a dlouholetý frontman skupiny Ready Kirken Michal Hrůza se představí se svým sólovým projektem od půl deváté večer.
  16. března od 17 hodin pořádá svůj košt slivovice kulturní dům v Pitíně, k dobrému pití tam zahraje country kapela Skaláci.
Sára Schneiderová