Karel Plíhal i James Harries zahrají ve Valašském Meziříčí
Karel Plíhal i James Harries zahrají ve Valašském Meziříčí
foto: Promo

Val. Meziříčí - Do Valašského Meziříčí se po čtyřech letech vrací jeden z nejpoetičtějších folkařů současné české hudební scény Karel Plíhal i britský písničkář James Harries. Harries vystoupí na Malé scéně za oponou 10. prosince a Plíhal v předvánočním čase 13. prosince od půl osmé večerní. Předprodej vstupenek je spuštěn již nyní.
   Britský písničkář, kytarista a zpěvák James Harries se těší v České republice značné oblibě. Jeho posledním počinem bylo médii i fanoušky skvěle přijaté EP Recorded Live in Bratislava vydané na podzim 2017. Neustále koncertuje po celé Evropě a příležitostně vystupuje v nabité sestavě Blue Shadows ceněného skladatele Petra Ostrouchova. Jamesova píseň Sunlight of My Heart se objevila v úspěšném filmu Plan B, který natočila uznávaná polská režisérka Kinga Debska.
   Především ovšem James skládá nové písničky. V tuto chvíli pracuje jednak na své vlastní desce a současně také na dalším projektu, tentokrát poprvé se spoluautorem, kterým je Viliam Béreš, producent osvědčený z předchozí spolupráce na Jamesově singlu Lights. V listopadu a prosinci 2018 představí James nové písně naživo na svém tradičním podzimním turné, které přiveze také do Valašského Meziříčí.
   Ojedinělý hudebník textař a poeta Karel Plíhal, se po koncertní pauze způsobené zdravotními potížemi s rukou vrací na koncertní podia. Ten v jedné chvíli dokáže publikum rozesmát veselou básničkou, aby vzápětí posluchače rozněžnil a roztesknil emotivním textem písně. Jednočlennou kapelu Karla Plíhala posílil skvělý kytarista Petr Fiala, kterého Karel potkal na hudební škole v Hradci Králové.
Na Plíhalově koncertě posluchače čeká jemná a hravá poetika, komorní atmosféra a to vše ve formě inteligentně humorných, často vyzrále sebeironických textů nebo krátkých veršovánek uvozujících či doplňujících jednotlivé písničky. A zároveň famózní kytarové umění. Koncert však není vhodný pro děti do 12 let.
   Vstupenky na prosincové koncerty na Malé scéně jsou k dostání v Turistickém informačním centru ve Valmezu a také online na stránkách www.zvalmez.cz.
Ondřej Smolka, PR Manager KZ VM p.o.