Kam za kulturou v kraji: Konec ledna bude patřit hlavně plesům
Kam za kulturou v kraji: Konec ledna bude patřit hlavně plesům
foto: Pixabay

Zlínský kraj - Tento týden nám může nabídnout zabijačku, přednášky i košt sekané. Do víru tance vás zve množství plesů.
   Střední škola průmyslová, hotelová a zdravotnická Uherské Hradiště srdečně zve na již 27. ročník Plesu středoškoláků. Ten se uskuteční v pátek 24. ledna od 20 hodin v Klubu kultury v Uherském Hradišti. K tanci a poslechu bude hrát JaGr band a CM Litera. Pro účastníky plesu se připravuje bohatá tombola.
   Skautský bál pro širokou veřejnost je připraven na sobotu 25. ledna od 19 hodin do Domu kultury ve Vizovicích. Na letošním bále se můžete těšit na skautské prostředí, doprovodný program, bohatou tombolu, speciální hru pro zúčastněné, skautské speciality a na kapelu KOLÍK ROCK, která bude doprovázet celým večerem.
   Prostory Zámku Holešov budou v sobotu 25. ledna patřit Farnímu plesu. Program je připraven od 19.30 hodin, hrát bude dechová kapela Moraváci, Holešovský komorní orchestr, cimbálovka Včelaran a také DJ Dave.
   Ve slovácké obci Míkovice pořádají v sobotu 25. ledna v místním kulturním domě 5. reprezentační ples. K tanci a poslechu bude hrát Hudební skupina CLASSIC Kroměříž a Cimbálová muzika Litera. Těšit se můžete na pestré občerstvení, široký výběr přívlastkových vín a bohatou tombolu. Samotný ples zahájí Folklorní soubor Míkovjan svým slavnostním předtančením.
   Na 11. Hasičský ples se můžete vypravit v sobotu 25. ledna od 20 hodin do Kulturního domu v Uherském Hradišti-Jarošově. K tanci a poslechu zahraje Taneční orchestr VHS.
   Pokud umíte dobře „vypálit“ anebo upéct skvělou sekanou, pak můžete své umění porovnat na tradičním Tlumačovském koštu pálenek a koštu sekané. Akce se uskuteční v sobotu 25. ledna od 14 hodin v Klubu obce Tlumačova na Zábraní. Sběr soutěžních vzorků pálenek proběhne v pátek 24. ledna od 16 do 18 hodin, vzorky sekané o délce 20 cm a průměru 6 cm přineste hodinu před začátkem akce.
   Atmosféru pravé slovácké zabijačky můžete v sobotu 25. ledna zažít v exkluzivním prostředí Sklepů Mařatice v Uherském Hradišti. Od 9 hodin se budou ochutnávat ovarové speciality přímo od kotle, k ochutnání i k prodeji budou jelita, tlačenky a další speciality. Večer bude od 19 hodin patřit Besedě u cimbálu s muzikou Sudovjan.
   Obchodní dům Zlín nabízí až do konce ledna 2020 vždy od 9.30 do 18 hodin příležitost k zajímavým hrám v nabídce nazvané Hrátky bez hranic. Je zde pro veřejnost bezplatně k dispozici série unikátních stolních her, z nichž mnohé si pravděpodobně lidé ještě neměli příležitost zahrát, třeba 3iQ, Směna, Včelky, QARQ a různé tangramy či tetris. Právě ve strategické hře 3iQ, která je podobná známým piškvorkám a je vhodná pro hráče již od 5 let, pak budou moci zájemci poměřit síly v turnaji, který se uskuteční v sobotu 25. ledna.
   Další akce najdete v rubrice KULTURA, v akcích na Zlin.cz, nebo na vychodni-morava.cz
Martina Hofrová