Kam vyrazit tento týden: Dožínky, Trnkobraní, divadlo či baroktní hudba
Kam vyrazit tento týden: Dožínky, Trnkobraní, divadlo či baroktní hudba

Zlínský kraj – Trnkobraní, ale především dožínkové slavnosti. To jsou dvě hlavní akce, které se v tomto týdnu uskuteční ve Zlínském kraji.
   Kouzelná kulička, aneb jak Vojta k šikovnosti přišel. Toto divadelní představení, které pobaví nejenom malé, ale i velké, se uskuteční ve středu od 14:00 v Zimním sále Stojanova gymnázia ve Velehradě.
   V rámci Vsetínského kulturního léta vystoupí ve čtvrtek 16. srpna od 19:00 folková skupina Kaya. A na prázdninovou jízdu tatrovkou se mohou vydat děti, které přijdou ve čtvrtek od 14:00 do zlínské Krajské knihovny Františka Bartoše. „Jedná se o hravé odpoledne, které je věnované dvojici zlínských cestovatelů Hanzelka a Zikmund,“ přiblížil dále Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.
   V pátek odstartuje další oblíbený hudební festival tohoto léta, a to tradiční Vizovické Trnkoraní.
   Nechybí celá plejáda známých kapel a hudebníků, včetně tradiční soutěže v pojídání švestkových knedlíků.
   A již po dvanácté bude Kroměříž patřit dožínkovým slavnostem. „V pátek je zahájí Dožínkový jarmark v sobotu projde městem malebný průvod,“ upřesnil Urbanovský.
   Milovníci historických vozidel i motocyklů se v sobotu 18. srpna sejdou na Masarykové náměstí v Uherském Hradišti. Nebude chybět ani doprovodný program.
   Nádherné tóny barokní hudby se v sobotu rozeznění v bazilice na Svatém Hostýně. Od 19:00 hodin tam začne Alexandrova slavnost od G. F. Händela.
   A do historického hávu se „převlékne“ i vsetínský zámek, který bude dějištěm Templářských slavností. „Na velké i malé návštěvníky čeká od 14:00 do 18:00 středověká hudba, řemeslnický jarmark a mnoho další zábavy,“ uvedl Zdeněk Urbanovský.
   Známá a oblíbená zpěvačka Helena Vondráčková vystoupí první víkendový den v Amfiteátru v zámeckém parku ve Valašském Meziříčí vystoupí v sobotu Helena Vondráčková. Koncert začne v 19:00.
Dožínkové slavnosti se odehrají také ve Skanzenu Rochus v Uherském Hradišti. Bohatý program, kdy nebude chybět ani poutní průvod ke kapli sv. Rocha, vypukne v neděli od 10 do 17 hodin.
Šárka Šarmanová
dk-kromeriz.cz