Jana Doležalová vystaví své mozaiky v Galerii Stará radnice
Jana Doležalová vystaví své mozaiky v Galerii Stará radnice
foto: DK Vsetín

Vsetín – Výstava Mozaika představí průřez tvorbou výtvarnice Jany Doležalové. Pestrobarevná podívaná bude v Galerii Stará radnice vystavena od 29. září do 30. října. Vernisáž proběhne ve čtvrtek 29. září od 17 hodin. Na zahájení nebude chybět hudební vystoupení – vernisáž doprovodí Ivo Rohlena a Radim Knopp.

Jana Doležalová se začala tvorbě mozaiky věnovat v roce 2011, kdy se přihlásila na kurz tvoření. „Mozaika mě nadchla tak, že jsem začala chodit do dílny U Šikovných oveček ve Vsetíně, kde mou lektorkou byla Eva Rohlenová, která mě zasvětila do tajů mozaikování. Postupně jsem začala tvořit obrazy, stoly, vázy, různé vnitřní i venkovní dekorace, zkoušela jsem i mozaikování zdí nebo chodníku,“ popisuje své začátky dnes již zkušená mozaikářka. Pro výrobu mozaiky většinou používá sklo nebo keramiku, ale také další materiály – kamínky, korálky, rozbité kachličky z koupelny, mušličky z dovolené, nádobí z kuchyně nebo přírodniny.

„Postupem času jsem si na dalších kurzech rozšiřovala obzory v oblasti mozaikování, ať už to bylo v Brně u mozaikářky Dany Teturové nebo v Praze u Magdalény Kracík Štorkánové,“ říká Jana Doležalová. Tvorba mozaik je pro výtvarnici odreagováním, které vřele doporučuje dětem i dospělým. „Vytvoření mozaiky záleží na fantazii každého, stačí najít jen čas, chuť a dopřát si tu radost něco vlastnoručně vytvořit,“ dodává Doležalová. Své mozaiky nyní nadšená tvůrkyně vystaví v Galerii Stará radnice Vsetín.

„Výstavu je možné navštívit vždy v otevírací době Galerie Stará radnice – každý den mimo pondělí od 14 do 17 hodin,“ pozval k návštěvě Zdeněk Holoubek, kurátor výstavy.

Mgr. Veronika Ježíková, DK vsetín