Fotosoutěž Valašsko 2018 zná vítěze
Fotosoutěž Valašsko 2018 zná vítěze

Vsetín - V červenci tohoto roku vyhlásila Destinační společnost Valašsko fungující od začátku roku 2017 pod Sdružením obcí Mikroregionu Vsetínsko Fotosoutěž Valašsko 2018. Soutěžící mohli do 7. září zasílat do kategorií Valašská příroda, Aktivní dovolená na Valašsku a Živé tradice a kulturní akce na Valašsku svoje fotografie.
   „Zcela jistě nejen z důvodu velmi lákavé finanční odměny pro vítěze v jednotlivých kategoriích se nám ve všech kategoriích sešlo celkově 81 fotografií. Podmínky fotosoutěže splnilo 75 fotografií, které byly následně hodnoceny. V průběhu října bude vítězům poukázána finanční odměna a zaslán diplom. V informačních centrech na Valašsku budou umístěny minimálně do konce tohoto roku nástěnky s vítěznými fotografiemi,“ uvedla Kristýna Jakešová, destinační manažer Valašska.
   Všechny zaslané fotografie poslouží k propagaci Valašska v médiích, na webových stránkách, na sociálních sítích i v tištěných materiálech. Fotogalerie jsou ke shlédnutí na webových stránkách www.visit-valassko.cz a na FCB profilu.
   „Velmi pozitivní hodnotím relativní vyrovnanost v počtu zaslaných fotografií do jednotlivých kategorií a především místa jejich pořízení, která jsou různá. Fotosoutěž nám velmi pomohla k získání opravdu originálních fotografií ze všech koutů Valašska a určitě bychom v příštím roce fotosoutěž opět rádi vyhlásili. Moc děkuji všem soutěžícím za fotografie, které nám pomohou s pestrou propagací Valašska a vítězům gratuluji,“ dodala Kristýna Jakešová.
Ceny získali:
Kategorie Valašská příroda
1.místo Lucie Janků / Pustevny
2.místo Josef Londa / Liptál z rogala
3.místo Dana Křenková / Zimní krajina na Kyčeře
Kategorie Aktivní dovolená na Valašsku
1.místo Iveta Martinovská / Zimní radovánky v Horní Bečvě
2.místo Jakub Mikuš / Kopce mezi Pozděchovem, Prlovem a Seninkou
3.místo Jaroslav Fusek / Údolí Pluskovec ve Velkých Karlovicích
Kategorie Živé tradice a kulturní akce na Valašsku
1.místo Michal Hyžák / Valašské dožínky
2.místo František Blaha / Portášské slavnosti ve Valašské Bystřici
3.místo Jaroslav Rumánek / Mikulášská obchůzka v Lidečku
Alexandra Buršíková, tisková mluvčí MěÚ Vsetín