Dvě violoncella, dvě zpěvačky, jedno pódium – to je unikátní uskupení Tara Fuki
Dvě violoncella, dvě zpěvačky, jedno pódium – to je unikátní uskupení Tara Fuki
foto: DK Vsetín

Vsetín – Fenomenální podívanou slibuje koncert violoncellového duo Tara Fuki ve složení Andrea Konstankiewicz-Nazir a Dorota Barová. Duo zpívajících cellistek se v malém sále Domu kultury představí ve čtvrtek 3. března od 19 hodin. Na koncertu zazní nejen starší tvorba, ale také poetické a křehké skladby z nového alba Motyle, které duo vydalo k oslavě dvacátého výročí v roce 2020. Vstupenky na koncert je možné zakoupit v předprodeji již od pátku 21. ledna.

Tara Fuki má za sebou více než dvacet let působení na domácí scéně, koncertní úspěchy slaví také po celé Evropě, Střední Americe či v Egyptě. Za dobu své existence vydalo hudební duo už šest alb, posbíralo také množství ocenění v českých i zahraničních hudebních žebříčcích a anketách.

Skladby originálního hudebního uskupení se vyznačují velkou výrazovou bohatostí s otisky různých hudebních stylů. Texty jsou převážně v polštině, na novém albu Motyle se však objevilo několik výjimek. „Polština nám svou zvukovou měkkostí přece jen dává větší křídla. Nicméně nějak se to sešlo a na téhle desce jsou hned tři texty české,“ říkají hudebnice o skladbách nového alba.

Šesté album je zároveň oslavou dvacetiletého výročí Tara Fuki. „Jsme moc rády, že tahle deska je i symbolickým završením naší 20leté spolupráce. Je to kus života, který je spojen s hudbou Tara Fuki, s hledáním výrazu, sdílením, cestováním i objevováním nového,“ říká Andrea Konstankiewicz. Neobyčejný hudební zážitek si diváci mohou vychutnat na vsetínském koncertu Tara Fuki už 3. března.

„Dovolujeme si naše návštěvníky upozornit, že na koncertu bude nutné dodržovat aktuální protiepidemická opatření,“ připomenula jednatelka Domu kultury Vsetín Petra Vaňková.

Vstupné: 200 Kč v předprodeji, 250 Kč na místě

Předprodej od 21. ledna 2022

Mgr. Veronika Ježíková, DK Vsetín