Dům kultury a kino Vatra připravují speciální program při příležitosti dne památky obětí holocaustu
Dům kultury a kino Vatra připravují speciální program při příležitosti dne památky obětí holocaustu
foto: DK Vsetín

Vsetín – Hned dvěma zajímavými akcemi se Dům kultury Vsetín ve spolupráci s kinem Vatra připojí k připomenutí Mezinárodního dne památky obětí holocaustu. Unikátní výstava NADÁNÍ JE TOUHA představující terezínský výtvarný výukový experiment výtvarnice a pedagožky Friedl Dicker-Brandeisové odstartuje 21. ledna a k vidění bude v kině Vatra do 27. února. Přímo v Den památky obětí holocaustu ve čtvrtek 27. ledna v 18 hodin pak vsetínské kino uvede slovenské historické drama ZPRÁVA o dvou přeživších vězních z koncentračního tábora Osvětim.

Putovní výstava realizovaná ve spolupráci s Židovský muzeem v Praze představí osobnost meziválečné středoevropské avantgardy Friedl Dicker-Brandeisovou. Původem vídeňská malířka Friedl Dicker-Brandeisová si do transportu do Terezína zabalila pouze pár nutností a zbytek povoleného limitu věnovala výtvarným potřebám. Po příjezdu do ghetta pak začala organizovat hodiny kreslení pro nejmladší vězně. S tvorbou této umělkyně se můžete seznámit právě na výstavě Nadání je touha, která bude přístupná dle otevírací doby kina Vatra.

Další program naváže ve čtvrtek 27. ledna, kdy kino Vatra uvede historické filmové drama ZPRÁVA. Film slovenského režiséra Petera Bebjaka o dvou vězních, kterým se v dubnu 1944 podařilo utéct z koncentračního tábora Osvětim až na území Československa, zachycuje skutečný hrdinský čin a jeden z nejvýraznějších zápisů československých občanů do světové historie vedoucí k záchraně desetitisíců lidských životů.

Při vstupu do kina je nutné prokázat bezinfekčnost prostřednictvím certifikátu nebo aplikace s QR kódem a dodržovat další mimořádná opatření Ministerstva zdravotnictví.

Vstupné na filmovou projekci: 100 a 120 Kč

Mgr. Veronika Ježíková, DK Vsetín