Do Lešné u Valašského Meziříčí za historií i romantikou
Do Lešné u Valašského Meziříčí za historií i romantikou
foto: MRV

Lešná - Další příležitost vyrazit na romantickou procházku parkem v doprovodu hraběnky a hraběte Kinských budou mít ve středu 29. července návštěvníci zámku Lešná u Valašského Meziříčí. Začátky vycházek jsou v 10:00, 11:00, 13:30 a 14:30 hodin.
   Série kostýmovaných prohlídek s hraným příběhem zasazeným do období konce 19. století nese název Dostaveníčko v zámeckém parku. „Návštěvníci se touto zajímavou formou seznámí s historií parku i zdejšími významnými dřevinami. Zároveň se dozví, jaké s ním měli Kinští v daném období plány a zda se jim je podařilo naplnit. Kromě historie a botaniky dostane prostor i romantika a společnou vycházku zakončí prohlídka sbírky motýlů,“ přiblížila kurátorka akce Andrea Mrštinová z Muzea regionu Valašsko.
   První dostaveníčko si 15. července nenechaly ujít desítky lidí. Pokud jste ho nestihli, nemusíte smutnit, příležitostí budete mít ještě několik. Druhé setkání proběhne ve středu 29. července, další budou následovat 12. srpna a 26. srpna. Začátky vycházek jsou vždy v 10:00, 11:00, 13:30, 14:30 hodin. „V případě nepříznivého počasí, například celodenního deště, bude akce zrušena nebo odložena na jiný termín. Doporučujeme sledovat naše stránky www.muzeumvalassko.cz nebo Facebook Muzeum regionu Valašsko,“ upozornila Mrštinová.
   Hygienici v posledních dnech sice opět zpřísňují opatření proti šíření koronaviru, dostaveníčko je ale komorní akce a navíc se odehrává z větší části ve venkovních prostorách zámeckého areálu, takže se ho žádné z omezení netýká.
Jiří Koňařík, propagační pracovník Muzeum regionu Valašsko, p. o.