DK připravuje již 28. ročník soutěže pěveckých sborů Chrám i tvrz
DK připravuje již 28. ročník soutěže pěveckých sborů Chrám i tvrz
foto: DK Vsetín

Vsetín – První dubnová sobota bude ve Velkém sále Domu kultury opět po roce patřit sborovému zpěvu. Tradiční soutěžní přehlídka Chrám i tvrz, která si klade za cíl oslavovat český jazyk a podporovat setkávání dětí a mladých lidí prostřednictvím zpěvu a mluveného slova, se v letošním roce uskuteční již po osmadvacáté. Krásné české písně v provedení malých zpěváků si mohou diváci poslechnout v sobotu 1. dubna od 10 hodin. Soutěž v recitaci proběhne v pátek 31. března od 9 hodin.

„Letošní již 28. ročník je opět věnován české řeči jak v mluveném, tak i pěveckém projevu. Název soutěže jsme si už v roce 1994 vypůjčili z knihy Pavla Eisnera, která je půvabným sborníkem esejů o naší mateřštině,“ přiblížila za pořadatele Eva Hennelová z Domu kultury Vsetín. Hlavní podmínkou účasti v soutěži je proto text či píseň českého autora.

„Za celých 27 let prošly soutěží desítky mladých recitátorů a stovky mladých zpěváčků,“ připomíná Hennelová. Na prknech Velkého sálu pořadatelé soutěže v minulosti přivítali dětské pěvecké sbory nejen ze Zlínského kraje, ale také z kraje Olomouckého, Moravskoslezského nebo Jihomoravského.

Dvacátý osmý ročník soutěže Chrám i tvrz se ve Vsetíně uskuteční také díky štědré podpoře Zlínského kraje. Soutěž bude hodnotit renomovaná porota v čele s Milanem Chromíkem, dlouholetým sbormistrem Ostravského dětského sboru. „Těšíme se, že i letos přivítáme řadu talentovaných mladých zpěváků i recitátorů, kteří společně s námi prožijí inspirující jarní den plný krásné hudby a básní,“ dodala s pozváním na soutěž organizátorka Eva Hennelová.

Mgr. Veronika Ježíková, DK Vsetín