Cyklus komorních koncertů ve Vsetíně slavnostně otevře mezinárodní program Musica Globus
Cyklus komorních koncertů ve Vsetíně slavnostně otevře mezinárodní program Musica Globus
foto: DK Vsetín

Vsetín - Na šlechtický dvůr i do lidového podzámčí vás zavede 15 členný mezinárodní barokní soubor Solamente Naturali z Bratislavy, který slavnostně zahájí letošní Cyklus komorních koncertů, a to v úterý 26. listopadu od 18.30 hodin v Divadle v Lidovém domě.
   Slovenský barokní soubor Solamente Naturali přijíždí do Vsetína s Autorem mezinárodně úspěšného koncertního programu „MUSICA GLOBUS“ je Miloš Valent, uznávaný barokní houslista a umělecký vedoucí slovenského barokního souboru Solamente Naturali. Program je symbiózou lidové hudby různých evropských proveniencí a jejich inspirací v geniálních skladbách barokního mistra Georga Philippa Telemanna. Přijměte pozvání na výlet do první poloviny 18. století, a to nejen do uherských rovin, ale i do slovenských hor, za lidovými "fidlery" do Skotska, kuruckými bojovníky do Panonské nížiny či na dvůr otománského sultána. Vedle Telemannových skladeb zazní i lidovou hudbou inspirované dílko jeho barokního současníka Antonia Vivaldiho "Ala rustica". Multiinstrumentálním sólistou projektu na nejrůznější dechové nástroje a cimbál je Jan Rokyta.
   V rámci slavnostního koncertu bude prezentováno i zbrusu nové CD Musica Globus live, které orchestr natočil v roce 2013 v legendárním Haydnově sálu zámku Esterháza v maďarském Fertödu.
Nenechte si ujít temperamentní program, který osciluje mezi lidovým a klasickým žánrem a který je každou svou notou pravdivý a inspirující!
   Vstupné: 260 Kč předprodej, 300 Kč v den akce, 220 Kč senioři a žáci ZUŠ, děti do 10 let zdarma. Předprodej vstupenek probíhá na pokladně kina Vatra a on-line.
Mgr. Klára Blažková, PR Manager Dům kultury Vsetín s r. o.