Cikánský boxer v podání Filipa Tellera
Cikánský boxer v podání Filipa Tellera
foto: Promo

Val. Meziříčí - V listopadu, pokud to proti epidemiologická opatření povolí, nabídnou Nová divadla v M-klubu monodrama Cikánský boxer v podání herce, moderátora, improvizátora a uznávaného zdravotního klauna Filipa Tellera. Příběhu o přátelství, které bylo v Třetí říši zakázané bude patřit středa 11. listopadu od 19. hodin.
   Poprvé do Valašského Meziříčí zavítá herec a komik Filip Teller. Divákům přijede představit německé monodrama spisovatelky Rike Reinigerové z roku 2011 Cikánský boxer. Dílo, jež v české premiéře uvádí na prknech brněnského Buranteatru, je inspirováno životním osudem hannoverského boxera, mistra Německa v polotěžké váze z roku 1933 Johanna Trollmanna zvaného Rukelie.  Ten se stal roku 1933 mistrem Německa v polotěžké váze. Titul mu však byl později kvůli jeho romskému původu odebrán. Svůj poslední zápas Johann Trollmann absolvoval jako karikatura „árijského“ boxera s odbarvenými blond vlasy a napudrovaným obličejem. V roce 1943 byl zavražděn v koncentračním táboře Neuengamme.
   Filip Teller je mimo jiné absolvent někdejšího Ateliéru autorského herectví a pohybového divadla na brněnské AMU. Známější je spíše jako bavič a průvodce vlastním pořadem Tel lor Show. Jeho autorskou prvotinou je inscenace balancující na pomezí one man show a divadelní zpovědi – Inspirováno láskou. Společně s kolegou Pavlem Serišem absolvovali úspěšné turné s autorským kusem Čecháčci a Čoboláci, na který navázali pořadem Improvizace. V současnosti se Teller věnuje především psaní celovečerních stand up představení a her. Jeho nejnovější sólový kus nese název Reprodukce – stand up o rozhodnutí, které nelze vzít zpět.
   Následovat bude 3. prosince tragikomedie pro dospělé a rodinné publikum Divadla Waxving s názvem Rok prasete. Loutky, živá hudba a poťouchlé podobenství o chamtivosti, spiknutí a tenkou čárou mezi šťastnou náhodou a naprostou katastrofou.
   Vstupenky doporučujeme pořídit online na našich stránkách www.kzvalmez.cz. Jedná se o nejrychlejší a nejlepší způsob, při němž není, v případě zrušení akce, potřeba vyřizovat vrácení peněz za vstupné. To bude automaticky vráceno zpět na účet platícího. Další možností je klasické zakoupení vstupenky v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí, případně osobně před koncertem.
Ondřej Smolka, PR Manager KZ VM p.o.