Brněnská legenda Progres 2 se po dvaceti letech představí ve Vsetíně
Brněnská legenda Progres 2 se po dvaceti letech představí ve Vsetíně
foto: DK Vsetín

Vsetín – Legendární uskupení brněnských muzikantů a rockerů Progres 2 zahraje to nejlepší ze své tvorby ve vsetínském Domě kultury. Koncert kapely, která se na scéně pohybuje více než padesát let, se uskuteční v pátek 20. ledna od 19 hodin v Malém sále.

„Progres 2 vznikl v roce 1968 a s přestávkami a drobnými obměnami členů funguje ve skvělé formě dodnes,“ přibližuje Eva Hennelová, produkční z Domu kultury. Koncert Progresu 2 přinese to nejlepší z tvorby kapely za celou dobu její existence. „Kapela se do Domu kultury vrací koncertovat po více než dvaceti letech, proto si tuto hudební událost nenechte ujít,“ láká na koncert Hennelová.

Brněnská skupina původně vystupovala pod názvem The Progress Organization (1968–1971), v roce 1977 nahrála jednu desku jako skupina Barnodaj. Od roku 1977 hraje již jako Progres 2 s výjimkou let 1987 až 1990, kdy používala název Progres-Pokrok. Lídrem kapely byl do roku 1990 bubeník Zdeněk Kluka, který jako jediný hudebník prošel všechna období a podílel se na všech albech. Od roku 1992, kdy skupina obnovila činnost, je kapelníkem kytarista Pavel Váně. „Na vsetínském koncertu se Progres 2 představí ve složení Pavel Váně, Roman Dragoun, Zdeněk Kluka a Miloš Morávek,“ doplnila Eva Hennelová.

Mgr. Veronika Ježíková, DK Vsetín