Britská legenda Uriah Heep odstartovala ve Vizovicích Masters of Rock
Britská legenda Uriah Heep odstartovala ve Vizovicích Masters of Rock
foto: Facebook/Uriah Heep

Zlínský kraj - Masters of Rock letos hned první den festivalu nabídl lahůdku v podobě vystoupení britské kapely Uriah Heep. Legendární formace hraje již bezmála 50 let a spolu s Led Zeppelin, Black Sabbath a Deep Purple patří ke čtyřlístku, jenž v sedmdesátých letech udával směr, kudy se vyvíjel hard rock.
   Letos se tito rockoví velikáni vydali na velkolepé turné na podporu svého v pořadí již 25. alba s názvem Living the Dream. Fanoušci se dočkali unikátní vystoupení. Kromě představení zmíněné poslední desky totiž na pódiu viděli bývalé členy skupiny.
   Velkolepé oslavy hudby Uriah Heep se tak na Ronnie James Dio Stage účastnil i baskytarista Paul Newton a zpěvák John Lawton. Původně měl dorazit také Lee Kerslake, nejdéle hrající bubeník v Uriah Heep, ale ze zdravotních důvodů nakonec účast na festivalu odřekl.
   První den 17. ročníku Masters of Rock ozdobila také německá powermetalová kapela Gamma Ray, která v létě plánuje jen pět koncertů, mezi nimiž nechybí právě vystoupení na Masters of Rock. Po Gamma Ray na pódiu vystoupil folkmetalista ze Švýcarska Eluveitie. Festival se v areálu vizovické likérky koná až do neděle. Účastní se ho kolem 25 000 fanoušků. Kompletní program je na webu www.mastersofrock.cz.
Irena Frolová, Zlin.cz