Ztrácejí se zemnící lana podél železniční trati. Škoda je téměř 70 tisíc korun
Ztrácejí se zemnící lana podél železniční trati. Škoda je téměř 70 tisíc korun
foto: Policie ČR Zlín

Zlínský kraj – Už několik dní se policisté z Otrokovic zabývají krádeží bronzových zemnících lan, která mizí z různých míst podél železniční trati mezi Otrokovicemi a Tlumačovem. Další oznámení o stejné krádeži přijali policisté dnes ráno. Celková škoda se vyšplhala už na téměř sedmdesát tisíc korun.

Zaměstnanec, který má na starosti opravy trakčního vedení, oznámil policistům, že se již od ledna ztrácejí zemnící lana v okolí Otrokovic. Při kontrole zjistil, že další chybí u železničních stanic v Otrokovicích a Tlumačově.

Zemnící lana, která od 4. března zmizela na čtyřech místech, mají průměr 10 nebo 20 mm a různé délky. Nejdelší lano, které zmizelo, bylo dlouhé 736 m a vážilo 329 kg.

Zemnící lana z bronzu jsou vedena na kovových sloupech po obou stranách kolejiště ve výšce 6 m, kam pachatel vystoupá na mřížovanou trakční podpěru a ustřihne je.

Pokud byste policistům mohli v tomto případu pomoci jakýmkoli svědectvím, případně podezřením na konkrétního pachatele, volejte, prosím, na linku tísňového volání policie – 158 nebo přímo na telefonní číslo policie v Otrokovicích 974 666 721.

Děkujeme.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín