Z herny ukradl hrací žetony v hodnotě 100 tisíc Kč
Z herny ukradl hrací žetony v hodnotě 100 tisíc Kč
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Komisař kriminální policie ve Zlíně ve zkráceném přípravném řízení sdělil podezření ze spáchání trestného činu krádež čtyřiadvacetiletému muži žijícímu ve Zlíně, protože v noci z pátku na sobotu v herně ve Zlíně odcizil 10 hracích žetonů v hodnotě 100 tisíc korun. Vzhledem k tomu, že byl za obdobný trestný čin odsouzen již koncem loňského roku, hrozí mu nyní až pětiletý trest odnětí svobody.

Oznámení o krádeži žetonů v herně přijal operační důstojník v úterý ráno. Policisté na místě zjistili veškeré informace a ve stejný den podezřelého muže zadrželi ve Zlíně. Zjistili, že je po něm vyhlášeno pátrání také v Karviné, kde je podezřelý ze spáchání trestného činu podvod.

Muž skončil v policejní cele. Z průběhu prověřování vyplynulo, že ve stejný den kradl také v prodejně potravin ve Zlíně. Tam odcizil tvrdý alkohol, cukrovinky a maso za osm set korun. Tvrdil, že si z doby údajných krádeží nic nepamatuje, protože byl v ten den pod vlivem návykových látek. Nicméně odcizené žetony našel u svého kamaráda a vrátil je zpět do provozovny.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín