Zpronevěřil čtyři luxusní vozidla. Škoda je bezmála osm milionů korun
Zpronevěřil čtyři luxusní vozidla. Škoda je bezmála osm milionů korun
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Komisař kriminální policie ze Zlína obvinil devětadvacetiletého muže z obce na Kroměřížsku ze spáchání zločinu zpronevěra, protože celkem ve čtyřech případech užíval osobní vozidla značky Audi různých typů, přičemž za ně společnostem přestal platit měsíční splátky za užívání. Tři ze čtyř vozidel nebyla do současné doby vrácena majiteli. Škoda, kterou celkově způsobil, činí téměř osm milionů korun. V případě odsouzení hrozí muži trest odnětí svobody na dva až osm let.

Mladý muž si chtěl koupit vůz od pražské firmy zabývající se prodejem luxusních vozidel. Při inventuře zjistili pracovníci firmy, že postrádají vozidlo Audi SQ8 a dohledali, že ho má v užívání právě devětadvacetiletý muž, který za něj ovšem neuhradil kupní cenu. V únoru loňského roku ho vyzvali k vrácení vozidla, k tomu ovšem nedošlo, proto podali trestní oznámení. Vůz vypátrali policisté po pár dnech v Praze v myčce automobilů.

Další tři vozidla si mladý muž vzal do užívání prostřednictvím operativního leasingu s pozdějším odkupem od firmy z Karlových Varů v roce 2019. Zprvu platil požadované částky, ale po nějaké době nájemné hradit přestal. Od firmy obdržel výpověď nájemní smlouvy z důvodu hrubého porušení podmínek s výzvou k vrácení vozidla. Termín byl stanoven na únor loňského roku. Muž ani jedno z vozidel nevrátil, do současné doby vozidla nebyla nalezena.

Proti obviněnému muži je na území České republiky vedena řada dalších trestní řízení pro závažnou majetkovou trestnou činnost. V současné době je ve vazbě pro jinou trestnou činnost.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín