Požár obývacího pokoje ve Vsetíně. Škodu majitel vyčíslil na 1,5 milionu korun
Požár obývacího pokoje ve Vsetíně. Škodu majitel vyčíslil na 1,5 milionu korun
foto: Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje

Vsetín – Vstup do nového roku si majitelé bytu jistě představovali jinak. Škodu ve výši jednoho a půl milionu korun jim způsobil požár uvnitř bytu.

Do ulice Benátky ve Vsetíně byli dnes krátce po druhé hodině odpolední vysláni místní profesionální a dobrovolní hasiči a jednotka z Jablůnky. Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že hoří v přízemním bytě třípodlažního bytového domu. Požáru si všimli lidé protějšího domu, kteří také přivolali pomoc.

V době požáru jeho majitelé nebyli doma. Ostatní obyvatelé preventivně sami opustili dům. Evakuace obyvatel tak nebyla potřeba.

K samotné likvidaci použili hasiči dva vysokotlaké proudy vody a během chvíle měli požár uhašený. K samotnému požáru došlo v prostorách obývacího pokoje. Zničena byla především sedačka a její blízké okolí včetně okna. Přestože se požár nerozšířil do dalších pokojů, vznikla v nich velká škoda na majetku.

Policisté o požáru vyrozuměli majitele bytu. Ti když uviděli, co oheň u nich doma způsobil, bylo nutné jim poskytnout ze strany hasičů posttraumatickou péči.

Na požářiště se také dostavil vyšetřovatel hasičů, který zjišťuje příčinu vzniku požáru.

por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje