Zloději napáchali na Masters of Rock škody za více než sto tisíc korun
Zloději napáchali na Masters of Rock škody za více než sto tisíc korun
Zloději na festivalu nezaháleli a vykrádali zejména stany. foto: Zlin.cz

Zlínský kraj, Vizovice - Policisté od začátku festivalu Masters od Rock ve Vizovicích řešili krádeže z celkem 13 stanů. Zloději napáchali škodu přesahující částku 100 tisíc korun. Serveru Zlin.cz to uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
   Na klidný průběh festivalu dohlížely ve dne v noci desítky policistů, i letos pomáhali strážcům zákona také studenti Střední policejní školy z Holešova, pro něž je účast na tomto bezpečnostním opatření cennou zkušeností do budoucna.
   „Evidujeme 13 vykradených stanů se škodou za více než sto tisíc korun. Ke všem krádežím došlo hned zpočátku festivalu, v noci ze středy na čtvrtek. Pozitivní je, že některé z ukradených mobilních telefonů policisté našli a vrátili je zpět jejich majitelům," poznamenala Kozumplíková.
   Co se týká dopravy, řešili policisté od začátku festivalu několik desítek přestupků v dopravě, ve spolupráci s celníky narazili při silniční kontrole na dva muže, kteří u sebe měli pravděpodobně marihuanu a zastavili asi 16 řidičů, kterým v organismu koloval alkohol. Nejvyšší naměřená hodnota byla 1,19 promile.
Irena Frolová, Zlin.cz