Během Masters of Rock odhalili policisté 40 opilých řidičů
Během Masters of Rock odhalili policisté 40 opilých řidičů
foto: Policie ČR

Vizovice- Během pondělka odjeli z Vizovic poslední fanoušci metalového festivalu Masters of Rock a policie opět hlídala opilce za volantem. Během celého festivalu zadrželi 40 podnapilých šoférů, ale i řidiče pod vlivem drog nebo bez papírů, serveru Zlin.cz to řekla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
   Z pohledu policie se letošní ročník akce obešel bez větších komplikací a problémů. "Ještě v pondělí policisté na všech odjezdových trasách kontrolovali, zda řidiči usedli za volanty svých automobilů střízliví. V rámce celorepublikové akce Řídím, piju nealko pivo rozdávali zástupci pivovaru těm vzorným nealkoholické pivo, jednorázový alkohol tester a ve spolupráci s BESIP také reflexní prvky," konstatovala Kozumplíková.
   Přestože mají řidiči každoročně možnost vyzkoušet si na policejní stanici ve Vizovicích, zda jsou pod vlivem alkoholu, či už mohou bez obav usednout za volant, zastavili policisté po dobu konání festivalu celkem 40 nezodpovědných řidičů pod vlivem alkoholu, kteří za volantem riskovali životy a zdraví nejen svoje, ale také ostatních účastníků silničního provozu. "Tři z nich nadýchali více než jedno promile alkoholu, dva z toho byli cizinci. Další dva řidiči zase řídili pod vlivem drog a dva bez řidičského oprávnění," upřesnila policejní mluvčí.
   Možnosti zjistit dechovou zkouškou míru své střízlivosti na policejním oddělení využilo při festivalu více než 500 řidičů, 410 dechových zkoušek bylo negativních. Rekordmanem, který chtěl usednout za volant, byl muž, který v pondělí dopoledne nadýchal více než dvě promile alkoholu. Čekalo ho tak ještě několik hodin střízlivění.
   Počet krádeží ze stanů se od první festivalové noci nezměnil, policie tak prověřuje 14 krádeží ze stanů a jedno vykradené vozidlo.
   V průběhu festivalu uložili policisté celkem 105 blokových pokut za přestupky v dopravě a příslušnému úřadu oznámí přestupky 134 řidičů, kteří parkovali na místech, kde to bylo zakázáno. Prověřují také dva přestupky proti občanskému soužití a tři přestupky proti majetku. "Čísla ještě nemusí být konečná. Spousta fanoušků si až po příjezdu domů uvědomí, o co přišli a ztráty a krádeže oznamují v následujících dnech," dodala Kozumplíková.
Irena Frolová, Zlin.cz