Zloděj se snažil bez placení vyvézt zboží z hypermarketu za víc jak devět tisíc
Zloděj se snažil bez placení vyvézt zboží z hypermarketu za víc jak devět tisíc
Ilustrační foto

Vsetín - Tento týden skončil po incidentu v jednom ze vsetínských hypermarketů muž ve vězení. Při pokusu vyvézt zboží byl zastaven ostrahou, jeden z pracovníků byl poraněn. Policejní komisař muže obvinil z trestných činů ublížení na zdraví, výtržnictví a krádež.
   V neděli ve čtyři odpoledne ve Vsetíně opouštěl jeden z hypermarketů čtyřiatřicetiletý muž ze Vsetína. Na nákupním vozíku a také v batohu měl uloženou elektroniku a drogistické zboží. Odcházel ale bez placení. Užil vstupní bránu. Když jej oslovil pracovník ostrahy, odstrčil vozík a snažil se utéci. Nedostal se daleko, pracovník ostrahy ho s kolegou a dvěma zákazníky zastavili a povalili na zem. Po chvíli byli na místě i policisté. Ti si muže převzali.
   Policisté zjistili, že při zachycení pachatele byl zraněn sedmačtyřicetiletý pracovník ostrahy a jeho zranění si vyžádalo převoz do nemocnice. Zjistili, že muž se snažil vyvézt zboží za více jak devět tisíc korun. Zadržený muž má bohatou trestní minulost a to převážně majetkového charakteru. Za tu byl již v minulosti několikrát odsouzen.
   Po vyhodnocení zjištěných okolností obvinil policejní komisař tohoto muže z trestných činů ublížení na zdraví, výtržnictví a krádež. Ve středu putoval zloděj pro předcházející trestnou činnost do vězení. Kriminalisté nadále na případu pracují.
nprap. Bc. Vladislav Malcharczik, mluvčí Policie ČR Vsetín