Zloděj cihlou rozbil okénko a ukradl z auta peněženku
Zloděj cihlou  rozbil okénko a ukradl z auta peněženku
Vyloupené a poškozené auto foto: Policie ČR Vsetín

Val. Meziříčí - Odložená peněženka v zaparkovaném vozidle nalákala zloděje. Vzal první, co mu přišlo do ruky, rozbil okno a peněženky se zmocnil. Škoda poškozením je vyšší než škoda odcizením.
Devětadvacetiletý muž ze Vsetínska v úterý odpoledne zaparkoval své vozidlo Volkswagen Passat u domu poblíž centra Valašského Meziříčí. Auto uzamknul a odešel. Na odkládacím prostoru u řadicí páky ale zapomněl peněženku.
   Ve středu 20. února ráno při příchodu k autu uviděl rozbité okýnko na dveřích spolujezdce. A následovalo zjištění, že peněženka v autě není. Policisté zjistili, že zloděj pravděpodobně k rozbití použil první věc, kterou našel. Byl to díl zámkové dlažby, který našli na podlaze u řidiče.
   V peněžence si zloděj odnesl hotovost ve výši dvě stě korun, platební karty, osobní doklady i doklady k vozidlu. Škoda odcizením je čtyři sta korun. Vyšší škodu ale způsobil rozbitím okýnka. Škoda dosáhla tří tisíc korun.
   Policisté zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin krádež. Nadále zjišťují informace, které by je dovedly k pachateli.
   Pozor na odložené cenné věci v autech. Opravdu lákají. Zloději využívají příležitostí a k rozbití použijí, co najdou. I betonový obrubník jako loni v létě.
nprap. Bc. Vladislav Malcharczik, mluvčí Policie ČR Vsetín