Zloděj auto nejen vykradl, ale i poškodil
Zloděj auto nejen vykradl, ale i poškodil
Vyloupené a poškozené auto foto: Policie ČR Vsetín

Lešná - V noci ze čtvrtka 21. na pátek 22. března se zloděj vloupal do dodávky zaparkované v jedné z místních částí obce Lešná. Ukradl taštičku s penězi a doklady. Tímto způsobil škodu necelé tři tisíce korun. Škoda poškozením ale jde do desetitisíců.
   Padesátiletý muž z Valašskomeziříčska zaparkoval dodávku tovární značky Volkswagen do rozestavěné garáže v jedné z místních částí obce Lešná ve čtvrtek večer. Vozidlo uzamknul. Ráno v pátek zjistil, že se do vozidla někdo vloupal.
   Při ohledání vozidla policisté zjistili, že se pachatel opravdu snažil do vozidla dostat. Nejprve páčil neúspěšně zámek dveří nákladového prostoru. Neuspěl. Přesunul se ke dveřím u řidiče. I zde se snažil vypáčit zámek dveří. Opět neúspěšně. Aby se do vozidla dostal, rozbil nakonec skleněnou výplň dveří u řidiče. Jeho lupem se stala látková taštička ležící na podlaze. V ní si zloděj odnesl doklady, platební karty a stovku eur. Odcizením vznikla muži škoda za necelé tři tisíce korun. Nápravu škod na autě odhadl majitel na padesát tisíc korun.
   Policisté nadále zjišťují informace, které by je dovedly k pachateli trestných činů krádež, poškození cizí věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.
nprap. Bc. Vladislav Malcharczik, mluvčí Policie ČR Vsetín