Za první čtvrtletí bylo na Valašsku přistiženo 300 řidičů pod vlivem alkoholu nebo drog
Za první čtvrtletí bylo na Valašsku přistiženo 300 řidičů pod vlivem alkoholu nebo drog
Ilustrační foto

Valašsko - Za první tři měsíce letošního roku zjistili policisté více jak tři stovky řidičů pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek. V necelé třetině případů zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky. Nejvíce nadýchal cyklista. V jeho případě hodnota dechové zkoušky přesáhla 3 promile.
   K prioritám policistů ve Zlínském kraji patří i odhalování řidičů, kteří jezdí pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky. V okrese Vsetín takových řidičů v letošních prvních třech měsících zjistili policisté více jak tři stovky. Jedná se jak o řidiče motorových vozidel, tak cyklisty.
   U cyklistů to bylo devatenáct případů. V sedmi případech naměřili policisté u cyklisty více jak 2 promile, kdy z tohoto výčtu byly dvě dechové zkoušky přesahující hodnotu 3 promile. Nejvíce přístroj ukázal u osmadvacetiletého cyklisty z okresu Přerov. Na začátku března poblíž centra Vsetína řídil kolo a hodnota dechové zkoušky činila 3,23 promile.
   Na úrovni přestupků prozatím řešili policisté více jak sto dvacet řidičů motorových vozidel, kteří měli pozitivní dechovou zkoušku na alkohol. Dalších téměř devadesát případů byli řidiči, kteří měli pozitivní orientační zkoušku na jiné návykové látky.
  Bezmála ve stovce případů zahájili policisté úkony trestního řízení pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky. Polovina případů bylo ovlivnění alkoholem, druhá polovina byly případy s ovlivněním řidiče jinou návykovou látkou. Ve výčtu dechových zkoušek ke zjištění ovlivnění alkoholem jich deset překročilo hodnotu 2 promile. Dokonce v jeden den a to běhen čtvrtku zjistili policisté tři takové případy. Nejprve dopoledne řidičce v Rožnově pod Radhoštěm naměřili 2,43 promile. Večer u další řidičky v Horní Lidči ukázal přístroj na 2,68 promile. Nejvíce ten den ale i v tomto roce to bylo u šestapadesátiletého řidiče ze Vsetína. Ten nadýchal ve čtvrtek večer v obci Bystřička po jízdě vozidlem Audi 2,98 promile.
nprap. Bc. Vladislav Malcharczik, mluvčí Policie ČR Vsetín