Záchranáře zaměstnaly ranní dopravní nehody
Záchranáře zaměstnaly ranní dopravní nehody
Nehoda v Brankách. foto: ZZS Zlínského kraje

Zlínský kraj – K hned několika dopravním nehodám vyjížděly včera během rána záchranářské posádky ZZS Zlínského kraje. Naši pomoc si vyžádaly události například v Lukově, Bezměrově nebo Velkém Ořechově. Nejvážnější nehoda se stala mezi Poličnou a Brankami, kde přistávala i letecká záchranná služba z Ostravy.

Informaci o střetu dvou osobních aut u Branek přijalo zdravotnické operační středisko krátce před 7:30. Na místo vyslalo dvě záchranářské posádky z výjezdové základny ve Valašském Meziříčí. Nejzávažnější zranění utrpěla žena – řidička jednoho z vozidel. Tu záchranáři zajistili v rámci přednemocniční neodkladné péče a s podezřením na poranění páteře ji předali kolegům z letecké záchranné služby. Její spolujezdec utrpěl zranění dolní končetiny. Po zajištění zraněného jej záchranáři převezli k dalšímu ošetření a vyšetření do nemocnice ve Valašském Meziříčí. Do stejné nemocnice transportovali i třetího pacienta – řidiče druhého vozidla, který utrpěl zhmoždění hrudníku.

Co se nehody v Lukově na Zlínsku týká, tak tam měl řidič podstatně větší štěstí. I přesto, že okolo 6:00 tam své vozidlo převrátil na střechu, žádná zranění neutrpěl. Na místě zasahovaly dvě záchranářské posádky ze Zlína, z toho jedna s lékařem. Řidič z vozidla vystoupil sám a po podrobném vyšetření v rámci přednemocniční neodkladné péče záchranáři pacienta ponechali na místě s tím, že v případě jakýchkoliv komplikací je nutné kontaktovat svého lékaře nebo volat na tísňovou linku 155.

V péči zdravotníků chirurgické ambulance Kroměřížské nemocnice skončila žena, ke které naši záchranáři vyjížděli krátce po 6:30. Řidička osobního auta havarovala při jízdě po D1 u Bezměrova. I tato žena může mluvit o velkém štěstí, protože podle přednemocničního vyšetření žádná závažná zranění neutrpěla.

Krátce po 8:30 vyslalo zdravotnické operační středisko záchranáře k další dopravní nehodě, tentokrát u Velkého Ořechova na Zlínsku. I tam skončilo vozidlo na střeše mimo silnici. V autě cestovaly dvě ženy, jedna v pokročilém stádiu těhotenství. Obě pacientky záchranáři zajistili v rámci přednemocniční neodkladné péče a poté transportovali s lehčími zraněními do Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně k dalšímu vyšetření a ošetření.

Bc. Gabriela Netopilová Sluštíková, tisková mluvčí ZZS Zlínského kraje