Za čmáranice hrozí sprejerům rok za mřížemi
Za čmáranice hrozí sprejerům rok za mřížemi
foto: Policie ČR Zlín

Val. Klobouky – Zlínským kriminalistům se podařilo vypátrat sprejery z Valašských Klobouk během pouhých pár dnů od posprejování stěny plechové tribuny a železného travního válce na fotbalovém stadionu ve Valašských Kloboukách. Škoda, kterou způsobili, činí minimálně patnáct tisíc korun. Za poškození cizí věci jim hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Oznámení o posprejování budovy jsme přijali začátkem května. Policisté, kteří znají místní poměry, během pouhých pár dnů vypátrali, kdo by mohl mít uvedené poškození na svědomí. Jednalo se o zcela bezproblémové a dosud netrestané mladé muže ve věku 22 a 23 let.

Oba vysvětlili, že se zúčastnili celovíkendového večírku, kde od pátku popíjeli alkohol. V neděli nad ránem, kolem čtvrté hodiny, dostali výborný nápad, že ozdobí místní tribunu. Stavili se u jednoho z nich doma pro spreje a vydali se na hřiště, kde ji vyzdobili různými nápisy a obrazci.

Policistům se po odhalení přiznali a slíbili, že poškození uvedou do pořádku a barevnou výzdobu odstraní. Kriminalisté jim ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín