„Výhrou“ vozidla v podvodné soutěži přišla seniorka o více jak čtvrt milionu
„Výhrou“ vozidla v podvodné soutěži přišla seniorka o více jak čtvrt milionu
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Uherskohradišťští kriminalisté šetří případ podvedené ženy, která reagovala na výhru vozidla a přišla o bezmála dvě stě osmdesát tisíc korun.

V půli dubna devětašedesátiletou ženu zaujala reklama na sociálních sítích na soutěž o osobní automobil. Po kliknutí na odkaz byla požádána o vyplnění dotazníku. Po jeho odeslání ji tentýž den přišla zpráva na chatovou mobilní aplikaci o tom, že vyhrála vysněný vůz. Pro získání výherního vozidla však měla zaslat na jejich účet sto čtyřicet euro na náklady spojené s přepravou do místa jejího bydliště, což učinila. Po několika dnech byla ze strany údajného zřizovatele soutěže opět požádána o další platbu, tentokrát devět set euro. Ta měla pro změnu pokrýt celní výlohy. Další a další požadované nesmyslné poplatky neustávaly. Měly mimo jiné zahrnovat i ubytování dopravců, včetně opravy vadného tahače přepravovaného vozidla.

Vyvrcholením celého sofistikovaného podvodu bylo zaslání zprávy ze strany údajného přepravce vyhraného vozu ženě o tom, že se pravděpodobně stala obětí podvodu. Zřizovatel soutěže s nimi údajně přestal komunikovat, za což ho zažalovali. Po seniorce požadovali peníze také na soudní výlohy. Teprve tehdy se žena obrátila na policii. Ta bohužel začala situaci řešit až po provedení několika desetitisícových transakcí. Peníze pro uhrazení veškerých poplatků si navíc nešťastně zajistila bankovním úvěrem.

Seniorka tak v několika platbách poslala na neznámý účet téměř dvě stě osmdesát tisíc korun.

Neznámému pachateli tak v případě jeho dopadení hrozí až pět let za mřížemi nebo peněžitý trest.

por. Radomír Šiška, DiS., Policie ČR Zlín