„Vyvraždíme ti rodinu,“ píše hater vsetínskému brankáři Vošvrdovi
„Vyvraždíme ti rodinu,“ píše hater vsetínskému brankáři Vošvrdovi
Rozbité okno autobusu. foto: Policie ČR Zlín

Vsetín, Zlín – Ani se nechce věřit, jaká panuje ve sportu nenávist a nevraživost. Týká se to především fotbalu a hokeje, kde jsou zfanatizovaní „fanoušci“ znepřátelených týmů schopni se i pozabíjet. Bohužel, výjimkou nejsou ani Valaši, u kterých by zbytek republiky spíš očekával, že si místo násilí dají po kalíšku slivovice.

Konkrétně je řeč o tradiční hokejové řevnivosti mezi Vsetínem a Zlínem, která je umocněna skutečností, že jde o finále prvoligového play off.

Ještě během prvního zápasu dostal vsetínský gólman Tomáš Vošvrda na svůj instagram v soukromé zprávě vulgární vzkaz (viz příloha), že až přijede do Zlína, bude zbit a bude mu vyvražděna rodina.

Záležitost už řeší policie, jelikož vzteklý pomatenec touto nebezpečnou výhrůžkou naplnil skutkovou podstatu trestného činu.

Vošvrda si výhrůžky vysloužil tím, že se po tvrdém faulu zlínského Sedláčka na vsetínského Říhu zapojil do „vysvětlování“, kdy útočníkovi protivníka lapačkou sevřel hlavu. Sedláček poté zamířil předčasně do kabin a Říha na ošetření. Vošvrda trest nedostal, což se zlínským fanouškům nelíbilo.

Vášně tradičně plály i po utkání, takže policie měla plné ruce práce. Vsetínští příznivci házeli na zlínský autobus kameny a jedno okno rozbili.

„Chápu, že to je derby, ale vše musí mít hranice. Tímto bych chtěl vyzvat zlínské fanoušky, aby zanechali provokací a vrátili se k povzbuzování našeho klubu. A zároveň důrazně vyzývám, aby nedošlo ke snaze pomstít se vsetínským fanouškům za nepříjemný incident,“ uvedl zlínský generální manažer Robert Hamrla.

Podobná výzva zní i ze vsetínského tábora. „Finále se Zlínem doprovází silné emoce z obou stran, ty ale nesmí překročit únosnou míru. Svátek hokeje pro celé Valašsko se musí rozhodnout na ledě. Mrzí nás, že se do sportovní rivality připletly věci, které s hokejem nemají nic společného. Co se týče výhrůžkám Tomáši Vošvrdovi na sociální síti, klub postupuje v součinnosti s Policií ČR,“ řekl výkonný manažer vsetínského klubu Filip Bazala.

Výhrůžky vsetínskému brankáři odsuzují na sociálních sítích i samotní zlínští fanoušci. Nejen pro hokej by bylo velmi žádoucí, kdyby byl pachatel, schovávající se za anonymitu, policií dopaden a exemplárně potrestán.

ev