Naboural, od nehody ujel, nadýchal přes tři promile
Naboural, od nehody ujel, nadýchal přes tři promile
Ilustrační foto foto: Vladimir Mucibabic

Zlínský kraj – Napínavé chvíle zažili minulou středu odpoledne policisté z Valašských Klobouk při komunikaci se silně podnapilým řidičem, který odjel od dopravní nehody, nechtěl vypnout motor ani vystoupit z vozidla a několik desítek minut odmítal dechovou zkoušku. Nebylo se čemu divit. Byl silně podnapilý. Nadýchal více než tři promile alkoholu.

Oznámení o řidiči, který při jízdě v protisměru narazil do vozidla Škoda Superb devatenáctiletého řidiče, přijal operační důstojník ve středu krátce před sedmnáctou hodinou. Řidič od nehody ujel a pokračoval v jízdě od Brumova – Bylnice směrem ke Štítné nad Vláří na Zlínsku. Tam se otočil a jel zase zpět. Za železničním přejezdem vjel mimo vozovku a začal couvat. Vozidlo BMW ale uvízlo v zatravněném příkopu.

Při příjezdu policistů řidič odmítal vypnout motor vozidla, nechtěl vystoupit, nepředložil žádné doklady, téměř nemluvil, nereagoval na výzvy. Policisté prvosledové hlídky z Valašských Klobouk přivolali hlídku dopravních policistů k prověření dopravní nehody. Ještě před jejich příjezdem muž vystoupil z vozidla a zanedlouho se podrobil také dechové zkoušce s výsledky 3,18 a 3,25 promile alkoholu. Přiznal, že od předchozího večera vypil asi dva litry tvrdého alkoholu, pravděpodobně slivovice.

Dopravní policisté zadrželi čtyřiašedesátiletému muži řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Vozidlo si převzal jeho mladší bratr. Za ohrožení pod vlivem návykové látky mu hrozí až tři roky vězení, zákaz řízení a peněžitý trest.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín