Vyráběli pervitin. Hrozí jim až desetileté vězení
Vyráběli pervitin. Hrozí jim až desetileté vězení
foto: Policie ČR Zlín

Zlínský kraj – Uherskohradišťští kriminalisté sdělili obvinění z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy dvěma mužům ve věku 28 a 45 let a zároveň i jejich společnici ve věku 32 let.

Všichni tři se totiž podíleli na výrobě pervitinu. K tomu docházelo v rodinném domě v obci na Uherskohradišťsku, a to nejméně od prosince roku 2021. Za tu dobu se jim podařilo vyrobit minimálně 370 g drogy, kterou použili jak pro svou potřebu, tak i pro své zákazníky. Za jednotlivé dávky od nich poté inkasovali peníze.

Kriminalisté v rodinném domě provedli domovní prohlídku, při které zajistili velké množství věcí, které sloužily nebo měly sloužit k nelegální výrobě drogy.

Ani jeden z mužů nebyl v tomto oboru žádným nováčkem. V posledních třech letech byli totiž za stejnou trestnou činnost již odsouzeni. Kriminalisté tak podali návrh na jejich vzetí do vazby, což soud akceptoval. Na verdikt soudu si tak počkají ve Vazební věznici Brno. Obviněná žena je trestně stíhána na svobodě. Podle zákona jim hrozí až desetileté vězení.

por. Bc. Milena Šabatová, Policie ČR Zlín