Výměna okapů za „výhodnou“ cenu. Pozor na podvodné nabídky „řemeslníků“!
Výměna okapů za „výhodnou“ cenu. Pozor na podvodné nabídky „řemeslníků“!
Ilustrační foto

Vsetín – Obecní živnostenský úřad Městského úřadu Vsetín byl informován o podvodných nabídkách výměn okapů za „výhodnou“ cenu „bez dokladu“ v působnosti správního obvodu Vsetín.
   „Řemeslníci“ komunikují nesrozumitelnou češtinou a přepravují se vozidlem dodávkového typu. Práce provádějí ihned po oslovení zákazníka. Používají však nekalé obchodní praktiky: Výsledná cena je po provedené práci neúměrně navýšena a neodpovídá kvalitě odvedené práce. Doklad o poskytnuté službě a dodaném materiálu „řemeslníci“ ani na žádost nevydávají.
   „Obecní živnostenský úřad Vsetín upozorňuje, aby případní zájemci o řemeslnické práce náhodné nabídky bez vlastního předchozího objednání vůbec nepřijímali. Pokud byste se s nimi setkali, volejte ihned linku Policie České republiky 158. V případě přistoupení k jednání s osobami nabízejícími vámi požadované práce a služby vyžadujte doklad ověřující totožnost osob a oprávnění pro provozování konkrétní činnosti, které lze ověřit na webu Ministerstva průmyslu a obchodu www.rzp.cz,“ vysvětlila Lenka Tobolová z kontrolně-správního oddělení Obecního živnostenského úřadu vsetínské radnice.
Mgr. Jana Raszková, tisková mluvčí MěÚ Vsetín