Podnapilý cyklista havaroval, vulgarismy nešetřil. Hrozí mu padesátitisícová pokuta
Podnapilý cyklista havaroval, vulgarismy nešetřil. Hrozí mu padesátitisícová pokuta
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Policisté z Napajedel měli v neděli v podvečer co dělat se silně podnapilým cyklistou, který nezvládl jízdu na jízdním kole a havaroval. Vůči policistům byl agresivní, odmítl ošetření od zdravotníků a nakonec skončil v protialkoholní záchytné stanici v Kroměříži.
   Oznámení o pádu podnapilého cyklisty na cyklostezce ve Spytihněvi přijali policisté v neděli v podvečer od cyklistů, kteří byli svědky jeho pádu. Na místo vyrazili dopravní policisté i jejich kolegové z Napajedel. Po příjezdu uviděli zraněného cyklistu, který se choval agresivně k ostatním cyklistům, které svou nekoordinovanou jízdou před pádem ohrožoval. Ošetření od přivolaných záchranářů odmítl. Po příjezdu policistů obrátil svou agresi vůči nim. Dechová zkouška ukázala hodnotu vyšší než tři promile alkoholu. Protože nedbal výzev policistů k uklidnění, skončil v policejní cele a nakonec v protialkoholní záchytné stanici v Kroměříži.
   Policisté prověřují jednak havárii podnapilého cyklisty a pak také přestupek proti veřejnému pořádku, protože neuposlechl výzev policistů. Ve správním řízení hrozí muži pokuta až padesát tisíc korun.
por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín