Vykašlali se na nouzový stav a vesele popíjeli pivo v restaurační zahrádce
Vykašlali se na nouzový stav a vesele popíjeli pivo v restaurační zahrádce
foto: Policie ČR Zlín

Zlínský kraj - Tak tohle budou asi jejich nejdražší piva v životě. Nějakých dvacet osob se uplynulý čtvrtek 19. března odpoledne nerušeně napájelo v jedné restaurační zahrádce v Uherském Hradišti. Z celorepublikově vyhlášeného nouzového stavu si nikdo těžkou hlavu nedělal. Přistihla je ale policejní hlídka.
   Češi sice umí, jak je všeobecně známo, všechna nařízení vychytrale obejít, tentokrát se hospodský ale přepočítal. „Porušili tak zákaz volného pohybu osob, který vyhlásila vláda. V jejich případě se jednoznačně nejednalo o nezbytnou cestu například do zaměstnání, k lékaři nebo na nákup. Přestupku se dopustil také provozovatel restauračního zařízení, který sice nápoje a potraviny nechal prodávat přes okénko, ale umožnil lidem pobyt ve venkovní zahrádce, kterou provozoval. Dokonce před restauraci umístil tabuli s nápisem, že je zahrádka otevřena. Máme zjištěno, že zahrádka byla otevřena rovněž v neděli,“ popsala pivní dobrodružství policejní mluvčí zlínské policie Simona Kyšnerová.
   Hosté se výše zmíněným jednáním dopustili přestupku, který bude oznámen na příslušný správní orgán, a to na městský úřad. V rámci vyhlášeného nouzového stavu, kdy se nadělují zvýšené příděly, tak mohou nafasovat pokutu v horní hranici stanovené sankce, což je 20 tisíc korun.
   Provozovatel restaurace je na tom podstatně hůř. Jako právnická osoba se dopustil správního deliktu, za který mu věcně příslušný správní orgán může uložit sankci až do tří milionů.
ECHO Valašska