Podroušený řidič vysvětloval hlídce, že jej nyní nesmí kontrolovat
Podroušený řidič vysvětloval hlídce, že jej nyní nesmí kontrolovat
Ilustrační foto

Zlínský kraj - I v současných omezeních lze podle některých najít nějaká ta pozitiva. Třeba tuhle někdo s nadsázkou říkal: „Výhoda je, že můžeme jezdit ožralí, protože policajti mají jiné starosti, něž kontrolovat auta.“ Podobnou myšlenkou se zcela vážně inspiroval i dvaatřicetiletý řidič v centru Zlína.
   „Ve středu 18. března před jednadvacátou hodinou jsme přijali na lince tísňového volání policie oznámení o tom, že od občerstvení v centru Zlína odjel muž v černém Mercedesu, který měl v ruce láhev alkoholu a při jízdě málem srazil další lidi, kteří stáli na parkovišti,“ informovala mluvčí policie Zlín Monika Kozumplíková.
   Podle svědků se řidič mezitím holedbal, že si může dělat, co chce, protože ho policie v tomto období nemůže zastavit. Policisté se dali do pátrání a po necelé hodině vozidlo vypátrali v centru Zlína.
Prostoduchý šofér byl zadržením zaskočen a zprvu odmítal spolupracovat. „Muž se snažil policistům vysvětlit, že ho zastavovat nesmějí a zpočátku se odmítl podrobit dechové zkoušce. Po chvíli si to rozmyslel. Výsledná hodnota byla 1,99 promile alkoholu, při opakované dechové zkoušce potom 2,02 promile,“ popsala akci tisková mluvčí. A nebylo to vše. Test ukázal, že řidič byl pozitivní i na amfetamin.
   Policie tímto upozorňuje řidiče, že veškeré povinnosti vyplývající ze zákonů platí i v tomto náročném období.
ECHO Valašska