Víkend ve znamení alkoholu
Víkend ve znamení alkoholu
foto: Policie ČR Vsetín

Vsetínsko – Za sobotu a neděli zjistili policisté v okrese Vsetín téměř dvě desítky řidičů pod vlivem alkoholu. Z toho v sedmi případech nadýchali řidiči více jak jedno promile alkoholu.

První dva prázdninové dny měli policisté v okrese Vsetín opravdu napilno. Na cestách řešili sedm řidičů a řidiček, u kterých přístroj při dechové zkoušce na ovlivnění alkoholem ukázal hodnotu vyšší jak jedno promile. Ve dvou případech řidiči způsobili dopravní nehodu.

Vše začala devětadvacetiletá řidička vozidla Dacia v sobotu krátce po druhé hodině ranní ve Valašském Meziříčí. U ní přístroj ukázal na hodnotu 1,92 promile. Opět ve Valašském Meziříčí, opět v sobotu, ale tentokrát v jedenáct hodin dopoledne pětačtyřicetiletý řidič vozidla Škoda nadýchal 2,08 promile.

V jednu hodinu po půlnoci a to již v neděli havaroval se svým vozidlem Volkswagen v katastru obce Prostřední Bečva čtyřiačtyřicetiletý řidič. Ten vozidlo opřel o zábradlí mostku. Při nehodě nedošlo ke zranění osob, došlo ke škodě rovných sto tisíc korun. I zde byla pozitivní dechová zkouška ke zjištění ovlivnění alkoholem. Hodnota činila 2,05 promile.

Po půl čtvrté ráno v obci Krhová naměřili policisté jednapadesátileté řidičce vozidla Volkswagen 1,15 promile. Chvíli před osmou ráno v obci Lužná přistihli policisté dalšího řidiče pod vlivem alkoholu. Jednalo se o čtyřiadvacetiletého muže, který řídil vůz značky Volvo. Nadýchal 1,59 promile.

K druhé nedělní dopravní nehodě, kdy řidič nadýchal více jak jedno promile, došlo ve Vsetíně v poledne na ulici Smetanova. Jednatřicetiletý řidič vjížděl s vozidlem Volvo na ulici Smetanova z ulice Žerotínova. Nedal přednost vozidlu Toyota jedoucímu po hlavní ulici a narazil do jeho boku. Při nehodě došlo jen k hmotné škodě a to tři sta osmdesát korun. I řidič Volva byl v době nehody ovlivněn alkoholem. Přístroj v jeho případě naměřil 1,97 promile.

Vše završil v neděli o půl desáté večer v Rožnově pod Radhoštěm jednašedesátiletý řidič Peugeotu. U něj výsledek dechové zkoušky překročil hranici tři promile a to o třináct setin. Že se jedná o opravdu nezodpovědného muže, dokazuje fakt, že před necelým týdnem v pondělí jej policisté přistihli za volantem stejného vozu, taktéž v Rožnově pod Radhoštěm a také pod vlivem alkoholu. V tomto případě byla naměřená hodnota 2,51 promile.

Policisté nadále zjišťují okolnosti k těmto případům. V případě prokázání viny řidičům a řidičkám hrozí pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky až jeden rok vězení. V případě viníků dopravních nehod hrozí pro stejný trestný čin až tři roky vězení.

Mimo tyto případy policisté v okrese Vsetín v těchto dvou dnech řešili ještě více jak dalších deset skutků, kdy byli řidiči ovlivněni alkoholem. V těchto případech se ale jedná o přestupkové jednání řidičů motorových i nemotorových vozidel.

por. Bc. Vladislav Malcharczik, Policie ČR Vsetín