Opilec v Rožnově slovně i fyzicky napadal lidi
Opilec v Rožnově slovně i fyzicky napadal lidi
Ilustrační foto

Rožnov – Místní muž v úterý večer v Rožnově pod Radhoštěm napadl fyzicky a slovně dvě osoby. Skončil nejprve na záchytce a potom si vyslechl obvinění ze tří trestných činů, krádeže, výtržnictví a nebezpečného vyhrožování.

Chováním třiačtyřicetiletého muže z Rožnova pod Radhoštěm se zabývali v uplynulých dnech místní policisté i kriminalisté. Muž totiž v úterý kolem sedmé večer bezdůvodně napadl fackami třiadvacetiletého mladíka, kterého náhodou potkal. Došlo i na malou tahanici, než se mladšímu z mužů podařilo utéct. Mladík na místě nechal i svou koloběžku, na které se násilník chvíli povozil.

Ten večer toho ještě muž neměl dost a tak se vydal po půl deváté na blízkou benzinovou čerpací stanici. Zde si bez ostychu a také bez placení vzal plechovku energetického nápoje. Tu hned na místě vypil. Když jej obsluha upozornila, že má zaplatit nebo věc oznámí policii, začal šestapadesátileté ženě nadávat a vyhrožovat jí fyzickou újmou a poničením zařízení. To už na místě byli policisté a muže zadrželi.

Jelikož násilník nadýchal dva a tři čtvrtě promile, skončila jeho pouť na záchytce.

Ve středu večer si již vyslechl obvinění z trestných činů krádež, výtržnictví a nebezpečné vyhrožování. Jelikož byl za majetkovou trestnou činnost již v minulosti trestán, hrozí mu u soudu až tři roky vězení.

por. Bc. Vladislav Malcharczik, Policie ČR Zlín