Valaši jezdí příliš rychle
Valaši jezdí příliš rychle
Ilustrační foto

Valašsko – Měření rychlosti je jedna z každodenních činností dopravních policistů. Právě vysoká rychlost je velmi často příčinou těch nejtragičtějších dopravních nehod. Jen na Vsetínsku policejní hlídky zaregistrují desítky rychle jedoucích řidičů týdně. Většinou se jedná o překročení rychlostních limitů o 10 až 20 km/h. Výjimkou však nejsou ani hodnoty mnohem vyšší.

V pondělí překročil nejvyšší povolenou rychlost v obci čtyřicetiletý řidič automobilu ve Velkých Karlovicích. Hlídka mu tam krátce po poledni naměřila rychlost 76 km/h. Vzhledem k tomu, že s přestupkem na místě nesouhlasil, oznámili jej policisté příslušnému správnímu orgánu.

O den později jel podobnou rychlostí i osmdesátiletý řidič osobního automobilu v obci Ústí. Dopravní policisté jej zastavili, neboť projížděl centrem obce rychlostí 78 km/h. Zjistili navíc, že řidič má již neplatný zdravotní posudek o způsobilosti k řízení motorových vozidel.

Další řidič, který významně překročil rychlostní limity, byl policisty zastaven ve středu ráno ve vsetínské místní části Rokytnice. Sedmatřicetiletý řidič automobilu měl na tachografu v době změření hodnotu 101 km/h. A to na úseku, kde je povolena maximálně padesátikilometrová rychlost. Vzhledem k tomu, že takový přestupek nelze vyřídit na místě v blokovém řízení, oznámili jej dopravní policisté příslušnému správnímu orgánu.

nprap. Petr Jaroš, Policie ČR Vsetín