Při investici do kryptoměny přišla o téměř 700 tisíc korun. Pachateli podvodu hrozí 8 let vězení
Při investici do kryptoměny přišla o téměř 700 tisíc korun. Pachateli podvodu hrozí 8 let vězení
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Policisté z oddělení hospodářské kriminality ve Zlíně se zabývají dalším z řady oznámení o podvodu při investicích do kryptoměny. Osmapadesátiletá žena ze Zlínska tentokrát přišla o téměř 700 tisíc korun.

Žena uviděla v polovině srpna na sociální síti reklamu, v níž známý moderátor nabádal lidi k investicím do kryptoměny a tím pádem i možnosti rychlého výdělku. Nabídka ji zaujala, proto vyplnila přihlašovací údaje a zaregistrovala se. Vzápětí jí zavolala žena, která jí sdělila podrobnosti, zájemkyně o investice vyplnila další dotazník s osobními údaji a poté zaslala první investici ve výši tisíc euro. Následoval telefonát od poradce pro převod peněz, který ji instruoval, v jaké bance si má založit účet, jakým způsobem si má stáhnut do svého počítače program umožňující vzdálený přístup a založil jí několik údajně investičních účtů. Žena mu zaslala kopie svých bankovních karet i veškerých dokladů.

Muž potom v průběhu dvou týdnů díky tomu, že měl přístup do ženina počítače i do jejích bankovních účtů, odeslal ve třinácti platbách na různé bankovní účty více než 690 tisíc korun.

Pachateli hrozí za podvod a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku až osmileté vězení.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín