V Růžďce někdo během jedné noci vykradl dvě auta
V Růžďce někdo během jedné noci vykradl dvě auta
Na sedadle zbyly jen střepy. foto: Policie ČR Vsetín

Růžďka - V obci Růžďka se zloděj v loupal do dvou vozidel. Vzal notebook a peněženku. Škoda přesáhla patnáct tisíc korun.
   Několik stovek metrů dělí dvě místa v obci Růžďka, kdy byly vykradeny dvě osobní auta. Ke krádežím došlo v noci z úterý 18. na středu 19. prosince. Zloděj si s otevíráním aut nedělal těžkou hlavu, rozbil okno dveří u spolujezdce. V jednom případě se jednalo o vozidlo Škoda. Pachatel si z něj odnesl notebook za deset tisíc korun, který byl na sedadle spolujezdce. V druhém případě se jednalo o auto tovární značky Ford. Ze sedadla spolujezdce se ztratila peněženka s hotovostí dva tisíce korun, stravenkami za necelou pětistovku a platebními kartami. Celkově zloděj způsobil škodu za šestnáct a půl tisíce firmě z Valašskomeziříčska a mladé ženě ze Vsetínska.
   Policisté skutky zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro trestné činy krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Nadále zjišťují informace, které by je dovedly k pachateli těchto krádeží nebo k odcizeným věcem.
nprap. Bc. Vladislav Malcharczik, mluvčí Policie ČR Vsetín