Sliboval důvěřivcům zhodnocení finančních prostředků. Okradl je o desítky milionů
Sliboval důvěřivcům zhodnocení finančních prostředků. Okradl  je o desítky milionů
Ilustrační foto

Zlínský kraj - Vrchní komisař zlínského krajského odboru hospodářské kriminality obvinil pětačtyřicetiletého muže z Pardubicka ze spáchání zvlášť závažného zločinu podvodu. Muž prostřednictvím společnosti založené a sídlící na Seychelách nabízel v období nejméně od roku 2010 do konce roku 2013 na území České republiky investiční služby, i když si byl vědom, že k tomu na našem území nemá oprávnění. Obviněný muž využíval mimo jiné i externí finanční poradce, prostřednictvím kterých vyhledával a oslovoval náhodné klienty, aby je pod záminkou výhodného zhodnocení finančních prostředků přesvědčili k převodu peněz na účet společnosti.
   Odeslané peníze však nebyly ani zhodnoceny, ale ani vráceny. Pouze u některých investorů, kteří peněžní prostředky zaslali již dříve, byly vklady vráceny. To ovšem fungovalo jen do doby, dokud přicházely vklady nových investorů.
   Poškozených klientů bylo více než 200 a celková výše peněžních prostředků zaslaných na zahraniční bankovní účet a zároveň i způsobená škoda je více než 125 milionů korun.
Obviněnému muži hrozí v případě odsouzení vzhledem k výši škody až desetiletý trest odnětí svobody.
nprap. Petr Jaroš, Policie ČR Zlín