V kraji proběhl zátah cizinecké policie. V síti uvízlo 13 cizinců
V kraji proběhl zátah cizinecké policie. V síti uvízlo 13 cizinců
Policie provedla v kraji rozsáhlou kontrolu cizinců. foto: Policie ČR Zlín

Zlínský kraj - Více než tři desítky policistů se v úterý aktivně zúčastnily rozsáhlého policejního opatření, které bylo zaměřeno na kontrolu zaměstnanosti cizinců, pobytovou kontrolu, potírání trestné činnosti v oblastech nelegální migrace, drogové problematiky, padělaných a pozměněných dokladů a v neposlední řadě na pátrání po osobách a věcech.
   Policisté ze všech oddělení odboru cizinecké policie ve spolupráci s pracovníky Finančního úřadu pro Zlínský kraj a pracovníky Oblastního inspektorátu práce pro Jihomoravský kraj a Zlínský kraj nejprve v úterý dopoledne provedli kontrolu jedné z výrobních společností na Valašskomeziříčsku. Policisté zkontrolovali desítky zaměstnanců a nakonec jich třináct i zajistili, neboť byli podezřelí, že na našem území pobývají neoprávněně, popřípadě že na našem území vykonávají zaměstnání bez patřičného povolení. Všech třináct cizinců z východní Evropy bylo eskortováno na policejní služebny, kde s nimi příslušníci cizinecké policie zahájili správní řízení o správním vyhoštění z území členských států EU.
   V odpoledních hodinách policisté provedli napříč Zlínským krajem další kontroly, tentokráte se zaměřili na ubytovny, kterých zkontrolovali osm.
Celkem policisté během celého opatření zkontrolovali více než 250 osob, z nichž téměř 100 bylo cizinců ze třetích zemí. Během kontrol zjistili 13 přestupků, zadrželi jeden neplatný doklad a zahájili v již zmiňovaných třinácti případech správní řízení.
   Podobné kontroly, byť ne v takovém rozsahu, provádí policisté cizinecké policie ve Zlínském kraji v průběhu celého roku. Od začátku roku zahájili správní řízení již ve více než 150 případech.
nprap. Petr Jaroš, Policie Zlín